xporn

Jak chronić drewno i parkiety?

Drewno jest świetnym materiałem budowlanym. Ale trzeba je pielęgnować i chronić przed szkodliwym działaniem otoczenia. Bejce do drewna zapewniają ochronę i nadają kolor. Farby do drewna również barwią ale jednocześnie impregnują. Każdy właściciel domku letniskowego czy altanki wie o tym, jak ważna jest ochrona drewna, zwłaszcza na zewnątrz. Wszystkie elementy drewniane trzeba przed montażem zabezpieczyć specjalnym olejem lub woskiem. Na rynku jest ogromny wybór środków do konserwacji. Każdy znajdzie na pewno taki, jaki będzie najlepszy.

Inne preparaty nadają się do drewna wewnątrz a inne na zewnątrz. Te zewnętrzne muszą być wodoodporne, bo deszcz i śnieg zmywałby powłokę. Wewnątrz potrzeba innych produktów, bo panują inne warunki. W mieszkaniu stosuje się lakier do parkietu w celu ochrony powierzchni. Dzisiaj można kupić takie lakiery, które są bez zapachu i bardzo szybko schną. Już cienka warstwa daje sporą ochronę a nie psuje wyglądu podłogi.

Jeśli nasze ukochane szafki straciły dawny blask, to przyda im się renowacja drewna. Sami raczej tego nie zrobimy, lepiej aby renowacja mebli była przeprowadzona przez fachowca. Na rynku z pewnością znajdziemy specjalistów, którzy zajmują się zawodowo renowacją. My sami możemy jedynie pielęgnować je po odnowieniu.

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.