xporn

Jak krok po kroku stworzyć stronę WWW ?

strony www rzeszówNiewiele osób ma pojęcie jak skomplikowany jest proces tworzenia dobrej strony internetowej, dlatego też w tym poście będę próbował ogólnie wyjaśnić i opisać kolejne etapy tworzenia stron internetowych.

Ten bardzo złożony przebieg tworzenia rozpoczyna się od analizy potrzeb klienta, dzięki której dowiadujemy się czego tak naprawdę oczekuje od nas klient. Podstawą jest aby zgromadzić jak najwięcej ważnych informacji dotyczących tworzonej strony internetowej. Powinniśmy wiedzieć jaka ma być budowa i rozmieszczenie elementów na stronie. Często znakomitym sposobem na uzyskanie takich wiadomości jest prośba skierowana do klienta o przedstawienie adresów stron firm konkurencyjnych oraz stron które podobają się naszemu klientowi. Z tych stron możemy czerpać wskazówki takie jak grafika, rozmieszczenie elementów oraz funkcjonalność serwisu.

Następnym krokiem tego złożonego schematu pracy jest analiza firm konkurencyjnych. Jest to priorytetowa operacja którą powinniśmy wykonać choćby po to aby nie popełnić nieświadomego plagiatu. W tym etapie wypadałoby znaleźć słabe strony firm konkurujących z nami i odszukać elementy które mogą wyróżnić tworzoną przez nas tworzenie stron WWW rzeszów.

Kiedy tworzona przez nasz zespół strona WWW oparta jest o jakiś system zarządzania treścią (CMS) powinniśmy stworzyć projekt funkcjonalności strony, czyli postawić czysty CMS na lokalnym serwerze i napisać lub edytować bonusowe moduły jeżeli takie są potrzebne. Następnie zrobiony projekt funkcjonalności strony WWW oddajemy do obejrzenia klientowi który testuje czy wszystko działa tak jak powinno.

Następnym etapem jest wykreowanie szaty graficznej. W tym przypadku budujemy albo sam widok strony głównej albo wszelkie widoki w zależności od tego jakie były ustalenia z klientem. Przy robienia layoutu starajmy się dbać o najmniejsze szczegóły bo jak powszechnie wiadomo dobra strona internetowa to nie tylko reklama dla klienta ale również dla firmy która ją buduje. Większość ludzi to wzrokowcy a kwestia działania strony umieszczana jest przeważnie na drugim miejscu. Czasem wykonujemy coś dla klienta który będzie chciał widzieć pierwsze zarysy strony. Starajmy się tłumaczyć że od szkicu do fajnego efektu jest kręta i długa droga i na pewno grafika szkicu strony nie będzie zadawalający dla klienta.

Po akcepcie projektu graficznego przenosimy się do formalności czyli do oprogramowania strony. Przyodziewamy stronę internetową w nową skórkę pamiętając o tym aby kod strony był jak najkrótszy i biorąc pod uwagę wytyczne SEO, takie jak nagłówki, alty do zdjęć itp. Sporo wiadomości o takich elementach możemy wyczytać w poradnikach tworzenia stron WWW.

Krok finałowy i zarazem najprzyjemniejszy to opublikowanie strony oraz kwestie finansowe. Mam nadzieje że tym postem wspomogłem chociaż w niewielkim stopniu wejść się w świat kreowania i tworzenia stron internetowych.

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.