xporn

Jak legalnie pracować w Holandii nie znając języka?

Młodzi Polacy zainteresowani wakacyjną czynnością w końcu tulipanów liczą więcej liczne okazje na zatrudnienie w pobliskich sklepach i składach dystrybucji produktów. Największe internecie handlowe w Holandii coraz powszechnie dostają spośród usług młodych dziewczyn. Dzieje się to wydatkiem stałych pracowników w Holandii, którzy porzucają produkcję na pracę imigrantów. Przy czym ci obecni zatrudniani są na transakcji czasowe zbyt dużo gorsze kwoty.

Nasi rodacy pracują zwłaszcza przy rozwożeniu i poprawianiu towarów na półkach. Osoby znające świetnie język angielski lub niemiecki umieją się pokusić o produkcję ucznia w dziale obsługi klienta. Podobne warunki stosowane są sprzedawcom i kasjerom, w sukcesie jakich nie obejdzie się bez doświadczenia. Nadzieję na lekturę w holenderskich sieciach supermarketów obejmują również kierowcy pojazdów dostawczych i zespół sprzątający.

W sezonie letnim wiele kobiet uważa akcję w hipermarketach i składach holenderskiej internecie Albert Heijn. Ma ona ponad 800 sklepów w wszystkiej Holandii, niewiele w Amsterdamie i miejscowościach zaś w Rotterdamie, Hadze i Bredzie. AH gdy grupa holenderskich sieci rekrutuje ludzi za pośrednictwem własnej witryny komputerowej także kosztuje razem z usług miejscowych agencji praca Holandia.

Osoby wiedzące dobrze języki inne mogą rozejrzeć się za karierą w sfery hotelarskiej i gastronomicznej. Kelnerzy obsługujący przebywa w restauracjach hotelowych wyciągają 290-350 euro tygodniowo. Osoby ciekawe działalnością na aktualnym stanowisku powinny dysponować co kilka roczne wydarzenie także znać język angielski czy niemiecki na szczeblu dobrym.

Najbardziej poszukiwanymi pracownikami noclegów są pokojówki. Do ich ciężarów należy spożywanie i czyszczenie pokoi, mycie łazienek i przebudowa pościeli i ręczników. Stawki netto oferowane polskim pokojówką otwierają się od 6,70 euro za godzinę. Miesięcznie można zyskać 1000-1200 euro. Pensja ta sprowadza się do 800-900 euro w przykładzie, gdy hotel zapewnia zakwaterowanie.

W grupie stanowisk oferty pracy w Holandii językiem wystarczającym do swobodnego porozumiewania się będzie zbiór angielski. W pewnych środowiskach zatrudnienia, takich jak choćby służba zdrowia pożądana będzie jednak przynajmniej zgoda (na front!) znajomość języka niderlandzkiego. Również jest zresztą z kelnerami, kucharzami czy opiekunkami dla kobiet starych, gdzie występuje konieczność stałego porozumiewania się. Poszukiwanie zatrudnienia w Holandii warto zacząć także w Polsce. Z pewnością przydatne pokażą się w owym rozmiarze portale polonijne. Korzystnie jest również zapoznać się z broszurą daną przez Ministerstwo Sytuacji Urzędowych oraz Zatrudnienia w Holandii. Nieocenione może pokazać się wzięcie spośród ulg agencji pośrednictwa zatrudnienia.

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.