xporn

Jak malować?

Artysta plastyk to ciekawa osoba. Może nią być malarz, który maluje i rysuje różnymi technikami. Do tego potrzebne mu są farby do tkanin, pędzle i płótno. Jego misją jest dzielenie się z innymi swymi umiejętnościami w zakresie sztuk plastycznych. Musi być kreatywny i spontaniczny. Aby dostać się na Akademię Sztuk Pięknych trzeba zdać maturę i mieć teczkę z pracami, wykonanymi wcześniej różnymi technikami.

Osoby zajmujące się malowaniem obrazów potrzebują sporej ilości materiałów. Są to na pewno ramy do obrazów, farby, pędzle. Jeżeli artysta lubi rysować na papierze, to koniecznie musi zaopatrzyć się w papier artystyczny, ołówki, pastele oraz węgielki. Doskonałe farby olejne i akrylowe, kredki, ołówki oraz inne akcesoria wytwarza znana polska firma Renesans. Produkty tej marki odznaczają się wysoką jakością oraz niewygórowanymi cenami. Tę markę znają z pewnością uczniowie liceów plastycznych.

Jeśli młody artysta namaluje obraz, to pewnie będzie chciał go powiesić. Ale przedtem trzeba go włożyć w ramę. Oprawa obrazów to końcowy etap pracy malarza. Można oprawić obraz w listwy drewniane, metalowe, w szkło. Ramy mogą być kolorowe, złote, prostokątne lub owalne. Są też różne systemy zawieszeń do obrazów. Ale najważniejsze jest to, co znajduje się w ramie.

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.