xporn

Jak można we własnym zakresie uprać dywan?

Zapewne wiele osób nie raz zastanawiała się jak można w domu, domowymi sposobami uprać dywan lub wykładzinę. Na pierwszy rzut oka to jest niby prosta sprawa, teoretycznie wystarczyć powinien jakikolwiek pierwszy z brzegu proszek do prania i kawałek szczotki. Jednakże jak to często w życiu bywa teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką i już po pierwszej próbie zauważymy że temat jest bardziej skomplikowany niż nam się wydawało. Gdy nasz dywan po samodzielnym praniu zacznie wyglądać gorzej niż przed praniem a w dodatku jego zapach zacznie przypominać ten unoszący się z nad zdechłego szczura to skorzystajmy z firmy świadczącej usługi pranie dywanów Ursynów. Co prawda po nieudanym własnoręcznym praniu żadna firma nie da nam gwarancji, że naprawi to co zepsuliśmy ale i tak efekt będzie o wiele lepszy.


Ja zatem uprać dywan by uniknąć błędów?

Przede wszystkim największym problemem jest wypłukanie dywanu. Ponieważ zazwyczaj dywany są dużych gabarytów ciężko jest z nich wypłukać rozpuszczony wcześniej przez proszek do prania brud. Jednym z domowych sposobów jest spłukanie dywanu bieżącą wodą. Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym i dysponujemy trzepakiem lub solidnym ogrodzeniem możemy dywan spłukać bieżącą wodą za pomocą szlauchu lub myjki ciśnieniowej. Co zrobić gdy nie mamy takiej możliwości? Wówczas niewielkie dywany możemy spłukać w wannie za pomocą prysznicu. Większe dywany lepiej oddać do pralni dywanów, gdyż sami ich nie wypłuczemy.


Jak usunąć z dywanu uporczywe plamy?

Aby usunąć plamę nie wystarczą nam zwykłe odplamiacze dostępne w marketach. Na uporczywe plamy nie pomogą żadne cudownie działające różowe siły ani inne pianki i wynalazki. Tak naprawdę na każdy rodzaj plam potrzebny jest inny odplamiacz. Profesjonalny odplamiacz kosztuje kilkaset złotych, a potrzebne są nam odplamiacze zupełnie inne do tłuszczu, inne do kawy, herbaty, wina, zanieczyszczeń białkowych itp. Dlatego aby usunąć plamę z dywanu lub tapicerki to też lepiej jest zatrudnić profesjonalną firmę http://czyszczenie24.pl/ świadczącą usługi pranie tapicerki i pranie dywanów.

 

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.