xporn

Jak przygotować zdrowe przetwory z dzikiej róży?

Przyrodnicza witamina C czy syntetyczna? Nie ma niezgodzie strukturalnej pomiędzy witaminą syntetyczną a owocową (przyrodnicza). Jest jednak niezmierna rozbieżność w przyswajalności. Prawdziwa witamina C jest świetnie i w sumie absorbowana przez cel. Zażywając witaminę syntetyczną, często nie zdajemy sobie rzeczy, że jest ona chwiejnie albo w ogóle nie strawna przez niektóre systemy. Wtedy odnosimy czucie że witamina C jest nieefektywna.

Cechy medyczne żurawiny stosowane istniały przez medycynę popularną od ówczesna. Jej cytrusy używano jako zabieg medyczny przy reumatyzmie jak również rozpaleniach śluzówki próżnie werbalnej. Dzikie owoce róży posiadają kwaśno prostacki zapach, niewiele łagodniejszy po przemrożeniu. Cytrusy dorastają we wrześniu, jednakże zbiera się je po głównych przymrozkach, a najpiękniej na wiosnę.

Wytwarza się z nich abstrakty, konfitury, soki, syropy, napitki, kwas, sosy, kisiel i galaretkę. Dopisuje się je do kwaszonej kapusty a także używa jako zalewę do ryb i mięs. Zużywane są także na bezlitośnie. Z liści można przygotowywać herbatę. Przyrodzony prawidłowy sok odciśnięty ze świeżo zebranych słodkich owoców róży daje orzeźwienie i przeciwdziała zużyciu. Jest wyjątkowo zamożny w witaminę C, likopen i bio flawonoidy. Dzięki temu efektywnie wspiera m.in. w neutralizacji nieograniczonych rodników i może być użyty w prewencji albo dla scalenia uzdrawiania wszelkich schorzeń powiązanych z głodem witaminy C.

Najgorszą działalnością jest polerowanie słodkich owoców. Po główne radzę ulokować rękawiczki, bo inaczej przez tydzień będziecie posiadać pomarańczowe palce. Wszelkiemu owockowi trzeba amputować ogonek, przyciągnąć łodygę, przeciąć go wzdłuż i przyciągnąć ziarna razem z włoskami przykrywającymi wnętrze produktu. Ja cytrusy po prostu ciągnęłam a pestki przedłużałam końcem uchwytu łyżeczki. Bezpośrednie komunikując jest to jedna z tych operacji, przy jakich można zwariować! Okazuje się, że można zagotować owoce w kolekcji i przetrzeć przez przesianie, oddzierając w ten sposób pestki. Regulaminów na konfitury z cytrusów róży umiem dwa i może w tym okresie uda mi się przetestować jeszcze i drugi. W szczególności, że maci chrapkę na przemożną różę, czyli psią różę.

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.