xporn

Jak uprać tapicerkę samochodową, dywan, wykładzinę ?

Pranie tapicerkiPolski rynek pomimo globalnego kryzysu na razie dosyć szczęśliwie omija recesja. Świadczyć o tym może chociażby stale zwiększająca się liczba zakupionych przez Polaków samochodów luksusowych.  Można polemizować czy bogacą się wszyscy czy następuje kolejne w historii naszego państwa rozwarstwienie społeczne, faktem niezaprzeczalnym jednak jest, że w ostatnich kilku miesięcy coraz więcej dóbr luksusowych oferowanych na polskim rynku , znajduje swojego nabywcę.  Jako, że do luksusu wcześniej przyzwyczajeni nie byliśmy, rodzi się w mojej głowie pytanie czy potrafimy z niego korzystać? Czy umiemy w sposób co najmniej dostateczny eksploatować luksusowy samochód? Teoretycznie jest to czynność banalna, z pozoru mogłoby się wydawać, że wystarczy jeździć w wyznaczonym przez producenta terminie na przeglądy do autoryzowanej stacji obsługi. Tam na pewno wymienią nam wszystkie części w przewidzianym terminie na nowe, wymienią płyny, sprawdzą mechanizmy odpowiedzialne za bezpieczeństwo czynne i bierne.

Ale co z utrzymaniem czystości w takim pojeździe? Podejrzewam, że w autoryzowanym serwisie nie będą umieli w sposób profesjonalny doczyścić bardzo delikatnej i wrażliwej na wilgoć, alcantary, lub jasnej, beżowej delikatnej skóry.  Znam bardzo dobrze oferowane w polskich sklepach i marketach środki czyszczące i mogę śmiało zaryzykować stwierdzenie, że większość z nich zamiast pożytku może przysporzyć nam nie lada kłopotów.  Pojawia się w tym miejscu jeszcze jedno zagadnienie, otóż ludzie zamożni są zazwyczaj z natury skąpi. Często myślą w ten dosyć schematyczny sposób: kupię środek czyszczący, często ten który jest akurat w promocyjnej cenie i zrobię to sobie samemu.  To jest podstawowy błąd i skrót myślowy. Samemu nie znaczy  zawsze lepiej i nie znaczy zawsze taniej. Weźmy za przykład pierwszą z brzegu firmę która oferuje usługi prania tapicerki samochodowej. Ja akurat znalazłem firmę Profclean pranie tapicerki Piaseczno, która oferuje tego typu usługę już od 120 zł. Firma ta pierze bardzo dobrymi urządzeniami i bardzo dobrą, skuteczną chemią, która dla zwykłego Kowalskiego jest nie osiągalna. Na świadczoną usługę otrzymujemy gwarancję i w razie jakichkolwiek komplikacji możemy ubiegać się o odszkodowanie lub zadośćuczynienie w postaci gratyfikacji pieniężnej.  Teraz spójrzmy z drugiej strony, ile kosztowałoby nas wykonanie takiego zabiegu samemu. Na wątpliwej jakości środki piorące wydalibyśmy około 50 zł, stracili 8 godzin cennego czasu i sporo wody oraz prądu. W dodatku zakupione w markecie środki czyszczące nie dają nam gwarancji w przypadku zniszczenia czyszczonego materiału.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku produktów wyposażenia domowego. Czy perski dywan, którego kwota zakupu przyozdobiona byłą czterema zerami, lepiej uprać w vanishu za 30 zł, czy za tą samą kwotę skorzystać z profesjonalnej usługi? Wyżej wspomniana  firma Profclean pranie dywanów Piaseczno, oferuje usługę prania dywanów i wykładzin już od 5 zł za metr kwadratowy. Czyli nasz perski dywan za kilkanaście tysięcy złotych, którego wymiary wynoszą 2×3 metry, upierzemy w pełni profesjonalnie już za 30 zł, równowartość wątpliwej skuteczności proszku z marketu. Co najważniejsze dodatkowo otrzymujemy gwarancję na wykonaną usługę, więc nie musimy się martwić czy użyta chemia zniszczy naszego persa.

 

 

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.