xporn

Jak wyemigrować do pracy w Anglii?

Wielu Polaków, którzy kilka lat temu wyemigrowali do Anglii, obecnie prowadzi tam już własną inicjatywę gospodarczą. Nasi rodacy chętnie rozwijają lokalne spółki, bo mobilizują do owego nie tylko „instytucja w Anglii na siebie”, a także spokojna technika rejestracji, niskie koszty wykonywania kampanii i pomocy podatkowe. A właśnie praca w UK można napotkać wiele naszych sklepów, pubów czy nazw usługowych, typu zakłady fryzjerskie, warsztaty samochodowe, firmy remontowe czy kateringowe. Moc stanowi podobnie osób wykonywających jednoosobową działalność gospodarczą, gdy np. hydraulik, pracownik ochrony, malarz, tynkarz, przewoźnik itp.

W Anglii dość chętnie jest znaleźć publikację na własną rękę. Mniejsze firmy, puby oraz składy wywieszają wiedze o wakatach w domu, większe mają zasięgi rekrutacji na własnych właściwościach sieciowych. Ale uwaga! Dużo Polaków spróbowało własną historię pracy w Anglii z publikacji na czarno, właśnie przez ogłoszenie wywieszone na sklepowej szybie czy opublikowane na forum internetowym. Historii oszukanych osób, jakie przedstawiają fakty z wyegzekwowaniem opłacie za zatrudnienie, natomiast w wyniku – z życiem, pożywieniem także powrotem do budynku, stanowi wyraźnie niewiele. Poszukując akcji w Anglii na interesujący start wypadało by zapisać się w instytucjach zatrudnienia tymczasowej, ponieważ mogą one pomóc szybko znaleźć sztukę nie tylko tymczasową ale jednocześnie stałą.

Możliwość legalnej zatrudnienia, posiadanie zaplecza w perspektyw rodaków, jacy potrafią ułatwić i język angielski, który część wyjeżdżających Polaków wie w dosyć łatwym okresie, to nadal ważne czynniki opinii o aktywność w Anglii. Kurs brytyjskiego funta jest jeszcze pomocny również to dodatkowo dodatkowa motywacja. Zawsze należy pamiętać o znaczniejszych kosztach życia za granicą, gdzie najistotniejszym jest kwota za miejsce. Koszty wyżywienia te są zdecydowanie cieńsze aniżeli w boku. Ponadto utrzymuje się i podatki. Na wesele w grup wypadków przysługuje zwrot podatku z zagranicy, a trzeba dbać o rocznym zwróceniu się z innym fiskusem.

Najwięcej Polaków w szukaniu zatrudnienia ogłasza się do Londynu. Pracodawców chcących zatrudnić Polaków w niniejszym mieście nie brakuje, jednak Londyn jest szybko cały naszych krajanów. Odpowiedniejszym wyjściem organizuje się poszukiwanie zatrudnienia poza stolicą np. w wewnętrznych rejonach Wielkiej Brytanii w krainach Liverpoolu, Manchesteru. Polacy poszukujący oferty pracy w Anglii rzadko znają tamtejsze realia. Podczas składania aplikacji większość Brytyjczyków wymaga referencji z poprzednich środowisk pracy. Z typów oczekują jeszcze bogatej otwartości, pewności siebie i przeżycia humoru. Pracodawców odrzuca te wymagająca postawa Polaków. Część pań szukających pracy zabezpiecza się wręcz pokornie wobec pracodawców, brakuje im asertywności i swobodzie siebie.

 

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.