xporn

Jak wyjechać do legalnej pracy w Holandii?

W podobnie promiennych odcieniach jawi się także zastępcza praca w Holandii – jednakowo popularna wśród ziomków i często istniejąca przepustką do porządnego zatrudnienia w państwa tulipanów. Plantacje kwiatowe i hacjendy owocowe, wybudowania i plany, segregowanie i gastronomia – w każdym z tych obszarów holenderscy pracodawcy chętnie powitają Polaka. Nawet takiego, który nie mówi po niderlandzku. Najważniejsza jest tutaj nie językowa płynność, a niezawodność, wszechstronność, dyspozycyjność i zapęd do zatrudnienia.

Nie jest to nijaką nowością, iż robota w Holandii przy kwiatach to niepospolicie chodliwe pochwycenie, w szczególności wśród robotników okazjonalnych. Jak każdy zapewne pojmuje Holandia to obręb, w którym tworzy się dużo kwiatów na globie! Sama nazwa Holandii odwiedza czasem zamiennie użyta z nazwą Obręb Tulipanów – Obręb wiatraków. Zawsze wiadomo, że chodzi właśnie o Holandię. W sezonie 2014 praca Holandia spodziewa się dalszego przypływu podwładnych z Polski.

Osoba, która potrzebuje podjąć robotę musi jedynie mieć aktualny argument tożsamości (paszport albo argument prywatny) oraz format BSN (Burgerservicenummer). Można go zdobyć w holenderskim urzędzie miasta, słusznym dla miejsca zamieszkania. Filie pośrednictwa zatrudnienia same wystosowują wniosek o odznaczenie formatu BSN.

Bezrobocie w Holandii kształtuje się na poziomie 2-4%, co w biegłości określa, że pracodawcy mają trudności ze znalezieniem gości stroskanych do podjęcia pracy.Holandia jest obrębem, w którym bardzo rozpowszechnione jest okupowanie personelu czasowego. Polega to na tym, że dostawca, na sprawa którego sporządzana jest praca przez pracownika, w ogóle nie jest jego pracodawcą. Rolę pracodawcy obszerni wyspecjalizowana filia negocjująca, która zajmuje się okupowaniami podwładnych i wypożyczaniem ich do zatrudnienia w towarzystwach. Taki robotnik jest w Holandii kwalifikowany terminem „Flexwerker”, co można przetłumaczyć jako „podwładny podatny”. Agencja prowadzi rekrutację takich robotników, podpisuje z nimi konwencyj o pracę, wypłaca nagrodzenie, odprowadza datki, a towarzystwa zamiast zatrudniać ludzi, „kupują pracę personelu”.

 

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.