xporn

Jak zachować prawidłową równowagę organizmu?

Nie każdy wie o tym, jak ważne jest zachowanie prawidłowej równowagi energii w organizmie. Tradycyjna medycyna chińska pomaga właśnie w utrzymaniu tej równowagi. Filozofia, która liczy sobie 5 tysięcy lat, opiera się na chińskich ziołach a medycyna jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów na rynku produktów leczniczych. Skoro od 5 tysięcy lat w Chinach dba się o to, aby wszystkie narządy ciała były ze sobą w harmonii, to coś musi w tym być. Qi to przepływ energii w ciele. Zmiana proporcji energii może być przyczyną powstawania kłopotów zdrowotnych.

Zioła lecznicze i preparaty wzmacniające na bazie chińskich ziół mogą być stosowane przez każdego bez wyjątku, zarówno wyznawców judaizmu jak i muzułmanów. Na rynku można znaleźć sklepy, które oferują środki oczyszczające, regenerujące, tabletki odchudzające oraz kosmetyki, wykonane według receptur starodawnej medycyny chińskiej.

Równowaga energii jest opisana w koncepcji Yin i Yang oraz Pięciu Elementów. Yin i Yang muszą być w równowadze i harmonii, bo zmiana proporcji prowadzić może do powstania problemów ze zdrowiem. Yin i Yang są to dwie pierwotne i przeciwne ale uzupełniające się siły, które znajdują się w całym wszechświecie. Wzajemne oddziaływanie tych sił jest przyczyną powstawania i zmiany wszystkich rzeczy. Z nich powstaje pięć elementów: ogień, woda, ziemia, metal i drewno a z elementów tworzą się wszystkie inne rzeczy.

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.