xporn

Jaką skrzynię biegów wybrać. Automatyczną czy manualną?

Jeśli kierowcy nie lubią używać klasycznego sprzęgła w samochodach, to kupują auta, wyposażone w automatyczne skrzynie biegów (Poznań). Skrzynie te samoczynnie zmieniają biegi wraz ze zmianą obciążenia silnika i zwalniają kierowcę z konieczności manualnej zmiany. Taka skrzynia pozwala na bardzo płynną jazdę, optymalizując przełożenie do obrotów silnika. Dzięki temu samochody z automatyczną skrzynią biegów osiągają większe przebiegi a silnik jest mniej zmęczony.
Skrzynie automatyczne, pod względem budowy, należą do najbardziej skomplikowanych zespołów, spotykanych w samochodach osobowych. Typowa skrzynia automatyczna składa się z co najmniej kilkuset części w torze przenoszenia momentu i z tylu samo części w układzie sterowania. Prawie wszystkie to elementy precyzyjne, powinny być najwyższej jakości i w najlepszym stanie. Naprawa automatycznych skrzyń biegów (Poznań) jest dość trudna, wymaga specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego wyposażenia.
Prawidłowo eksploatowana automatyczna skrzynia biegów jest bardzo trwała ale z racji bardziej złożonej budowy jest podatniejsza na błędy w serwisowaniu. Nie można oszczędzać na pomijaniu przeglądów czy innych czynności obsługowych. Trzeba też stosować właściwe płyny i oryginalne części.

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.