xporn

Jakie elementy potrzebne przy wtryskarkach?

Istnieją na rynku przedsiębiorstwa rodzinne, które od wielu lat zajmują się określoną produkcją. Może to być np. produkcja elementów z tworzyw sztucznych. Taka produkcja prowadzona jest przy użyciu wtryskarek. Aby wykonać potrzebne elementy, trzeba mieć odpowiednie formy wtryskowe. Jeśli w danej chwili zakład nie dysponuje formą to może ją sam wykonać.

Wtryskarka to obrabiarka, która formuje tworzywa sztuczne. Składa się z zasobnika na surowiec (w postaci granulatu) oraz ogrzewanego cylindra, gdzie topi się tworzywo. Następnie tworzywo jest przetłoczone (przez tłok lub ślimak) do formy, w której zastyga. I tak uzyskuje się tzw. kształtkę czyli wypraskę. Można do cylindra dodać barwnik i wtedy uzyskamy kolorową kształtkę. Przy pomocy wtryskarki wytwarzane są krzyżyki i kliny do glazury, kołki szybkiego montażu, szpachle plastikowe, skrobaki malarskie i wiele innych potrzebnych w codziennym życiu i w przemyśle elementów.

Założenie małej firmy, produkującej elementy z tworzyw sztucznych, wiąże się nie tylko z zakupem wtryskarki. Potrzebne jeszcze będą formy i dodatkowy osprzęt. Do tego musi być jeszcze technolog chemiczny i konstruktor, który opracuje projekt a także wykwalifikowany operator wtryskarki.

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.