xporn

Jakie maszyny do magazynu?

W magazynie znajdziemy wiele urządzeń logistycznych. Można wypatrzyć tutaj podesty ruchome i windy towarowe. Takie podesty ruchome są to inaczej mówiąc dźwigniki. Są dźwigniki nożycowe i stanowiskowe. Dźwigniki stanowiskowe to urządzenia stacjonarne, napędzane silnikiem elektrycznym. Pracują tylko w pionie i obsługuje je jedna osoba. Natomiast dźwigniki nożycowe są ruchome i pozwalają na przeładunek samochodów dostawczych bez konieczności budowania drogich ramp. Położenie podestu w spoczynku jest równe z poziomem posadzki, więc można po nim przejeżdżać.

Najbardziej popularnym urządzeniem magazynowym są wózki paletowe. Umożliwiają one wygodne i bezpieczne przemieszczanie ładunków. Paleciaki są niezbędne przy wykonywaniu prac przeładunkowych w ciągach logistycznych w magazynach, centrach handlowych i warsztatach. Są wózki ręczne, ręczne z wagą i elektryczne prowadzone. Mają udźwig od 500 do 3500 kg, długość wideł od 800 do 2000 mm, z barierką i z hamulcem.

Na krawędziach ramp montuje się pomosty przeładunkowe. Ich pionowa spoczynkowa pozycja nie zajmuje miejsca. Kiedy samochód dojedzie w pobliże rampy, wtedy pomost zostaje opuszczony na powierzchnię skrzyni załadowczej samochodu i tworzy się ciąg komunikacyjny.

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.