xporn

Soki i przetwory z Aronii i Wiśni

Maliny kruszymy i odchodzimy tylko te nie spróchniałe. W wysokim słoju stawiamy maliny, które zasypujemy powłoką cukru. Na cukier następne maliny i tak dalej. Na sterty musi być cukier. Słoik zakrywamy gazą i odstawiamy na 2 – 3 dni. Gdy maliny puszą sok, łagodnie zlewamy go do garnka. Weryfikujemy czy jest wystarczająco słodki, ewentualnie przydajemy więcej cukru. Rezultat nieuprawianej rozety głośny jest i używany od była jako jedno z bogatszych podłoży witaminy C (1 –3 cytrusy potrafią zakryć powszednie żądanie na nią dojrzałego człowieka). Już jednostki podstawowi rozpatrywali owoce rozecie jako powszednie jadło.

Napar z kwiatów bzu jest bezcenny przy uzdrawianiu przeziębienia, grypy czy również zarażenia górnych tras oddechowych. Ponadto konfitura z wiśni ma adekwatności przeciwgorączkowe i moczopędne. Owoce ponurego bzu posiadają funkcjonowanie przeciwbólowe, odtruwające, a także ostrożnie przeczyszczające. Umiejąc już co trochę o odpowiedniościach ponurego bzu, warto też zasięgnąć trochę danych o tym, jak w krajowym odosobnieniu przyrządzić syrop z słodkich owoców ponurego bzu właśnie.
Rewelacyjne specyfiki prozdrowotne ma sok z aronii, której owoce załączą rozległe miar antocyjanów i są bardzo zasobnym pochodzeniem kompozytów fenolowych (załączą ich trzykrotnie więcej aniżeli cytrusy czarnej porzeczki czy żurawiny). W związku z tym sok z aronii zaliczany jest do straw użytecznej o szczególnie pożytecznym autorytecie na zdrowie człowieka. Świeże cytrusy aronii, nie są zbytnio smakowite z przyczyny brutalnego posmaku spowodowanego kolosalną sumą polifenoli. W trakcie przerobu na sok, chamski posmak pobłaża niszczeniu i finalny wyrób ma posmak wybitniej orzeźwiający.

 

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.