xporn

Rehabilitacja dzieci a nauka szkolna w domu

www.sxc.hu

Rehabilitacja dzieci to główny argument przeciw uczeniu się niepełnosprawnych w domach. Jednak szkoła specjalna może zapewnić ćwiczenia także tym, którzy pobierają naukę prywatnie. Edukacja niepełnosprawnych zorganizowana w domu nie musi przeczyć terapii w szkole.
Szkoła specjalna to zazwyczaj wielozadaniowy zespół placówek. Jednak placówki te często są zespolone, lecz formalnie mocno niezależne, a w praktyce niezależne jeszcze bardziej, niż by się wydawało sądząc po ich ścisłej współpracy.
Rehabilitacja dzieci w takim zespole tylko na pierwszy rzut oka jest zależna od szkoły. Wydaje się tak dlatego, że harmonogram jednej i drugiej instytucji współgrają. Ale jednak można przyjąć na rehabilitację także dzieci spoza szkoły.
Dlatego właśnie edukacja niepełnosprawnych nie musi mieć miejsca w samej szkole, by dziecko przychodziło na fizykoterapię do szkoły. Jedno drugiemu nie przeczy, jedno drugiego nie wyklucza.
Dziecko uczy się w domu, bo tak jest wygodniej, bo tak zadecydowali rodzice, a rehabilitacja dzieci, która jest związana ze szkołą i tak mu się należy. I można ją pobierać, gdy zajdzie taka potrzeba. Ale też nie jest się na nią skazanym, tak jak i na samą naukę. Ćwiczenia można pobierać również gdzie indziej. To dobra wskazówka dla rodziców, którzy mają wątpliwości jaki sposób edukacji wybrać.

If you like this articles, share it with your friend! Digg it StumbleUpon del.icio.us Google Yahoo! Reddit

More related articles

Comments are closed.